8 Aralık 2011 Perşembe

ATV’ye bir öneri!

Şu ara ATV’de en başarılı bulduğum yapımlardan biri 5’er Beşer
5’er Beşer izleyici ile doğaçlama interaktif diyaloglar kuran bir yapım. Karakterlerin sahne arkasında yaşadıklarını reality show mantığı ile birleştiren program türü şöyle; komedi-reality-tiyatro. Haliyle ekranlarımız için deneysel bir format ve geç saatlere itililiyor.
Çok Güzel Hareketler Bunlar’a tiyatro özelliğiyle yakın ama daha interaktif ve doğaçlama. Proje tasarımı Elif Yakarçelik, Alper Kul ve yönetmen Meltem Bozoflu’ya ait. Senaryo editörlüğünü ise Murat Kepez üstleniyor. Oyuncuların hepsi birbirinden başarılı.
Ali Sunal, Alper Kul, Mine Tugay, İrem Sak, Okan Çabalar.. Renkli ünlüler de konuk oluyor. Mine Tugay, Behzat Ç.’ye başarılı, sert bir giriş yaptı. Umarım ayrılmaz programdan. Programın facebookta 30binden fazla hayranı bulunuyor.
Önerim ise şu; ATV bu program sahip çıkıp, hemen haber sonrası yayınlamalı, prime-time’a koyup denemeli bir de. Çünkü bu sezon çok fazla dizi kaldırdı, sonunda ise Mahsun Kırmızıgül neredeyse imdada yetişti…
Kanal artık eskisi gibi dizi ATV’de izlenir sloganının beklentisini karşılayamıyor, o nedenle böyle kaliteli deneyselliklere de fırsat vermeli. Son olarak ise BKM’de çekilen 5’er Beşer’in artık 20 TL biletli olduğunu öğrendim daha önce de izleyici olarak katılan ve ücretsiz izleyen bir arkadaşımdan.
Böyle bir uygulamanın bir televizyon programı için olması hiç doğru değil.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder