21 Temmuz 2011 Perşembe

Kadına şiddet uygulayan panpişler!

Star Tv’de yaz sezonunda bir süredir bir tartışma programı ekrana geliyor; “Yerden Göğe”
Programın tanıtım cümlesi şöyle; Türkiye ve dünya gündemini kaçıranlar, bu ülkede insanlar ne konuşuyor, neyi tartışıyor sorusunun yanıtını arayanlar için Star TV’de yepyeni bir tartışma programı başlıyor: “Yerden Göğe”

Her konuda zıt görüşe sahip, birbirleriyle bıkmadan saatlerce tartışabilen üç isim; Oyuncu-sunucu Berna Laçin, Gazeteci-yazar Rasim Ozan Kütahyalı, Radyo programcısı Funda Özkalyoncuoğlu.
Programa her hafta ünlü bir isim konuk oluyor. Zaten 3 tane birbirinden çenebaz sunucu varken bir de dış ses sunuyor...4. olarak gereksiz yere..ortalık iyice curcuna oluyor.
Bu haftaki programın ilk konusu kadına şiddetti…Son günlerde ise kadına şiddette ciddi artış bulunuyor ve şiddetin dozu da artıyor. 
Rasim Ozan Kütahyalı bu konuda bir erkek olarak çok tepkiliydi ve güzel cümleler kurdu, Adalet yumruğunu koyacak, ağır cezalar verecek, şiddet uygulayan erkek müebbet almalı gibi sözlerle tepkisini sert dile getirdi. 
Radyo programcısı Funda Özkalyoncuoğlu ise bir kadın olarak kadınları suçladı, kadın şiddet görüyorsa bunu kendinde arayacak demeye getirdi, bu sözleri sanki sırf Kütahyalı’ya karşı çıkmış olmak için söylüyordu en azından böyle algılamak istedim. Çünkü bir kadın bir kadına şiddet konusunda nasıl bu denli duyarsız olabilir?  Kendisini ilk olarak Ntv’deki On Kadın programında görmüştüm, hiçbir radyo programını dinlemedim, ama radyoda kalmalı bence ekrana yakışmıyor ve sadece sivri olmak adına konuşuyor. 
Kütahyalı isyan ediyor kadın sunuculara; Kadına şiddet konusunda duyarlı olmayacaksanız ben gideyim, o zaman kadınlar neden üstünü örtüyor
…bir erkek kadına şiddet konusunda isyan ediyor…
Başbakan Tayyip Erdoğan da, "Bugün artıyormuş gibi lanse edilen şiddet, esasen daha önce bilinmeyen, gizli-kapalı tutulan, aslında artık azalmaya da başlayan vakaların abartılmasından başka bir şey değildir" diye açıklamada bulunmuştu?! Aklıma geliyor buz gibi oluyorum.
Şu anda Türkiye’nin gündeminde olması ve günlerce konuşulması, çözümler üretilmesi gereken kadına şiddet konusu neredeyse 15 dk bile konuşulamıyor.
Veee şov başlıyor
Programın bu haftaki konuğu loser panpiş Hilal Cebeci geliyor, şu an şeriat isteyen şarkıcı Doğuş’tan gördüğü şiddeti anlatıyor çok da bahsetmek istemeyerek. Kadına şiddet konusunda üstüne düşeni yaptığını belirtiyor!!! Nasıl yaptığını açıklamayarak…
İzleyicinin biri twitterdan soruyor; Nereye varacak bu iş, en son ne göreceğiz
Panpiş cevaplıyor; Bilemem moduma göre bakıyorum… Ben bu fotoğrafları spontane çektim, sonra da pr çalışmasına  dönüştürdüm. Neden panpiş kendini teşhir ediyor*un cevabı acaba çok ciddi sevgi eksikliğim var açıklaması mı diyorum içimden, işin içinden çıkamıyorum?! En iyisibr psikiyatrist diyorum.
Üstelik hemcinslerinin onun gibi olamadıkları için, onun gibi kendini teşhir etmedikleri için kıskanıldığını sanıyor. Sonuç olarak loser panpiş istediğini elde ederek gündeme oturuyor
Medyanın hiç suçu yok mu, tabii ki var
En eeen kötüsü Berna Laçin bir kadın olarak yok sayıyor bana ne diyor, isteyen istediğini yapar; Funda Özkalyoncuoğlu ise keşke panpişten önce ben yapaydım diyor destekliyor....
ve bir erkek Rasim Ozan Kütahyalı kadın sömürüsüne karşı çıkıyor.
Vee bana fenalık geliyor, nefes alamaz hale geliyorum bu curcunadan!!! Bu program da yakında gider gitmeli diyorum sevgili izleyiciler!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder